Hakkımızda

Türk Kızılayı

Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunar.

Eğitim

Kızılaycılık ve yardımlaşma kültürünün erken yaşlarda gelişmesi için eğitim çalışmaları yürütüyoruz

Uluslararası Yardımlar

Türk Kızılayı son 10 yılda 78 farklı ülkeye kuruluşundan bu yana 137 ülkeye  yardım eli uzatmıştır.

İlk Yardım

Türk Kızılayı, İlk Yardım Merkezileri ile toplumda ilk yardım bilincinin yaygınlaşmasını hedeflemektedir.

Sosyal Hizmetler

Türk Kızılayı ülke genelinde hizmet veren Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin yanında olur.
Bölgesel Projeler
Farklı ülkelerde meydana gelen doğal ve insan kaynaklı afetlere müdahale ediyor ve insanların ihtiyaçlarını karşılıyoruz
map
Kurban Bayramında Filistin Ramallah'taydık
Kurban Bayramında Türk Kızılayı Bolu Şubesi olarak birçok ülkede olduğu gibi Filistin - Ramallah' ta bize vekalet veren bağışçılarımızın kurbanlarını kestik. İhtiyaç sahiplerine kurbanlarımızı dağıtarak bu mübarek günün feyzinden bereketinden yararlanmalarını, Türkiye ve Türk insanının her daim yanlarında olduğunu bilmelerine vesile olduk. Teşekkürler Türkiye    

Misyonumuz

Proaktif bir kurum olarak afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak.

Kızılay

Kızılay, ihtiyaç anında dayanışmanın, ızdırap anında şefkatin, farklılıklar karşısında hoşgörünün, savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.

Vizyonumuz

Türk Kızılayı olarak Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanlarında yer alan kuruluş olmak.

Görevimiz

Türk Kızılayı; ulusal ve uluslararası yardım kurumu niteliği ile savaşta ve barışta, amacının gerektirdiği ve uluslararası anlaşmalar ile kendisine tanımlanan ödev ve görevleri yapar.

TÜRK KIZILAYI BOLU ŞUBE YÖNETİM KURULU

GÜNCELLENİYOR

Türk Kızılayı ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yardıma muhtaç insanlara din, dil ayrımı gözetmeksizin yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.
594 M - TL
2015 Yılı Geliri
995 B - TL
Uluslararası Yardımlar
13 M - TL +
Hayır İşlerine Yapılan Yardım
+195 M-TL
Sağlık Faaliyetleri

HABER BÜLTENİ KAYIT OL

Güncel son haberler ve etkiniklerden haberdar olmak için E-Posta adresini giriniz.